INDIKÁTORY OPOTŘEBENÍ

Indikátory jsou velmi důležitou součástí brzd, která vám dokáže ušetřit nemalé částky. Indikátor vás totiž upozorní na dobu, kdy se blíží výměna brzdových desek.

Při vysoké míře opotřebení brzdových desek, obvykle když zbývá cca 10 % třecího materiálu, začne kotouč tlačit na plastové pouzdro indikátoru a dochází k postupnému prodření vedení kabelu. Při přerušení vedení kabelu indikátor spustí signalizaci na palubní desce řidiče oznamující konec životnosti brzdových desek.

Indikátory opotřebení brzd nabízíme v širokém sortimentu pro všechny evropské značky nákladních automobilů, návěsů a přívěsů. Existují minimálně 2 důvody, proč zvolit indikátor Profi Part:

KVALITNÍ GALVANICKÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA:

Veškerá povrchová úprava kovových dílů je provedena kvalitní galvanickou úpravou tak, aby nedocházelo k brzkému zkorodování dílů.

Indikátory jsou baleny po 2 kusech v plastových sáčcích a je možné je zavěsit za kartonové návěští.

Správná funkce indikátorů opotřebení vám může zachránit vaše brzdové kotouče. Pokud použijete nekvalitní indikátory, vystavujete se riziku, že nebudou fungovat správně. Nefunkční indikátory mohou způsobit poškození brzdových kotoučů sjetím brzdových desek až na kov. Takto poškozené kotouče je nutné vždy vyměnit. Zároveň je třeba si uvědomit, že nedílnou součástí výměny brzdových desek musí být také výměna indikátorů opotřebení, jinak indikátory nemusí správně fungovat.


Chcete se dozvědět více technických informací o tomto sortimentu?

více

Katalog produktů
Indikátory opotřebení

Prohlédnout Stáhnout VŠECHNY KATALOGY